Alter Ego
mgr Paulina Grzegorowska (Szymańska)
Z zawodu i zamiłowania jestem psychologiem oraz psychodietetykiem (Uniwersytet Wrocławski). Obecnie kształcę się w rekomendowanej przez PTTPB, 4-letniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
Zajmuję się pośrednictwem psychologicznym i psychodietetycznym dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
Specjalizuję się w pomocy osobom, doświadczającym:
• niskiej samooceny
• trudności z regulacją emocji
• trudności w relacjach interpersonalnych
• nadmiernego obciążenia i stresu
• kryzysu (np. rozstanie, trudności życiowe, kryzysy rozwojowe)
• obniżonego nastroju i depresji
• zaburzeń lękowych
• zaburzeń odżywiania
• nieprawidłowej relacji z jedzeniem, trudności w zmianie nawyków żywieniowych.
Ponadto wspieram w rozwoju osobistym, pomagając w:
• zrozumieniu siebie, zwiększeniu samoświadomości w obszarze swoich emocji, myśli i zachowań
• budowaniu motywacji do realizacji wyznaczonych celów
• poszukiwaniu i wzmacnianiu zasobów
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. odbywając staże i wolontariaty, w ramach których prowadziłam pod superwizją konsultacje psychologiczne dla osób dorosłych (Pracownia Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego), wspierałam osoby po doświadczeniu kryzysu zdrowia psychicznego (Klub Aktywizacji Społecznej), a także zapewniałam wsparcie dzieciom z chorobą onkologiczną i ich rodzinom (Oddział Onkologii Dziecięcej). Ponadto pracowałam wychowawczo z dziećmi i młodzieżą w Centrach Rozwoju i Aktywności, wspierając rodziny w szczególnie trudnych sytuacjach życiowych (Fundacji Opieka i Troska, Stowarzyszenie Pomocy Iskierka). Obecnie prowadzę poradnictwo psychologiczne w gabinetach we Wrocławiu oraz w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Trzebnicy.
Dodatkowo specjalizuję się w psychodietetyce. Pracuję w tym obszarze zarówno praktyk - w gabinecie, udzielając konsultacji psychodietetycznych, ale także pracowałam jako badacz, współpracując z Laboratorium Badań nad Zachowaniami Żywieniowymi (EAT Lab).
Nieustanny rozwój zawodowy jest moją największą pasją. Odbyłam szereg szkoleń i kursów poszerzających zakres moich kompetencji oraz wzbogacających mój warsztat pracy o techniki o udowodnionej naukowo skuteczności, zaczerpnięte z nurtu Poznawczo-Behawioralnego (w tym Terapii Akceptacji i Zaangażowania Terapii Schematów oraz Terapii Dialektyczno-Behawioralnej) oraz Dialogu Motywującego, z których aktualnie korzystam na co dzień w pracy zawodowej. Staram się jednak nie zamykać na pracę w jednym nurcie i jak najwięcej czerpać z odmiennych podejść, by zyskać jak najszerszą perspektywę i pozostawać otwartym na zróżnicowane, indywidualne potrzeby osoby, z którą współpracuję w gabinecie.
W pracy z każdą grupą wiekową najważniejsze jest dla mnie zapewnienie komfortowej, bezpiecznej, pełnej szacunku i akceptacji przestrzeni, pomocnej zarówno w rozmowie o doświadczanych trudnościach, jak i sprzyjającej do pracy nad rozwojem osobistym.